نحوه آرایش بهتر 

نحوه آرایش بهتر 
نحوه آرایش بهتر

در این‌جا به این اشاره می‌کنیم که آرایش باید به چه ترتیب باشد تا پوست شما سالم بماند.

-1محصول مناسب را انتخاب کنید.

اول از همه نوع پوستتان را در نظر بگیرید و همچنین این را در نظر بگیرید که چه سطحی قرار است تحت پوشش قرا بگیرد. برای این که نتیجه‌ای طبیعی بگیرید، از مرطوب‌کننده‌‌ها یا مایع‌های رنگی استفاده کنید. اگر پوست شما جوش می‌زند یا حساس است، از مواد آرایش معدنی استفاده کنید. اگر پوست شما خشک است، از کرم یا محصولات زده‌شده استفاده کنید.

-2 رنگ مناسب را بخرید.

سه سایه‌ای را انتخاب کنید که بیش از همه مطابق رنگ پوستتان هستند. سپس خطوطی عمودی در امتداد فک صورتتان بکشید. این سه خط را در نور طبیعی ببینید. محصولی که در پوست شما محو می‌شود بهترین است.

نحوه آرایش بهتر 
نحوه آرایش بهتر

-3 مانند حرفه‌ای‌ها آرایش کنید.

با صورتی تمیز و مرطوب شروع کنید. هنگامی که با کرم‌ها و مایع‌ها سر و کار دارید، آنها را بین دستانتان گرم کنید و با انگشت روی پوست بکشید. اگر پوستتان جوش می‌زند از یک برس مودار مصنوعی استفاده کنید. برای پودر هم از برسی با موهای طبیعی استفاده کنید. محصول را روی نقاط غیرهموار بکشید (معمولا زیر چشم‌ها و دور بینی و دهان)، و سپس با لایه‌های سبک‌تر آنها را صاف کنید.

-4 کار را با پودر نیمه‌شفاف به پایان ببرید.

اگر از کرم یا مایع به عنوان زیرسازی استفاده می‌کنید، پودر زدن باعث می‌شود جلوه بهتری پیدا کنید و کرم برق نزند. یک اسفنج مخملی بزرگ یا برس پرزدار را بردارید و در پودر بزنید، آن را به لبه ظرف بمالید تا پودر اضافی بریزد و سپس روی نقطه T (از چپ به راست پیشانی و از بالا به پایین بینی و چانه) بکشید. برای این که آرایش شما برق نزند، می‌توانید با کاغذهای جذب‌کننده روغن کار را تمام کنید.

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *